Üniversitemiz

Üniversitemiz Hakkında

Bugün Üniversite’mizin 8 fakültesinde 4200 öğrenci bulunmaktadır. 76 bölümde eğitim veren 971 eğitmenin 147’si Bilim Doktoru, Profesör ve doçent doktordur. M.Gorky Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi, 2001, 2002, 2003 ve 2004 yıllarında Ukrayna’daki Tıp Üniversiteleri arasında en iyi yöntembilim eğitimi veren üniversite olarak seçilmiş ve Ukrayna Sağlık Bakanlığı ve Eğitim Bakanlığı’ndan ödül almıştır.

22 Mart 2004 tarih ve 148 no’lu Ukrayna Sağlık Bakanlığı Emri’ne göre, DNMU, Ukrayna’daki Bologna Süreci Bölgesel Merkezi’nin temel birimi seçilmiştir. 2005/2006 yılında DSMU öğrencilerini Bologna Anlaşması’na uygun bir şekilde kredi-modül sistemini kullanarak eğitmeye başlamıştır. Öğrenciler eğitimlerini tamamladıkları zaman Avrupa Uzman Derecesi standardını elde etmiş olacaktır. DNMU öğrencileri hemen hemen her Avrupa tıp Üniversitesi’nde çeşitli modüllerde ders görebilecektir. Uzman derecesini aldıktan sonra öğrenciler cazip iş fırsatlarına sahip olacaklardır. Üniversite’de ders kitapları ve öğrencilere genel bilgi sağlayan bir dizi kütüphane bulunmaktadır. Kütüphanelerin çoğu geceye kadar çalışmaktadır; böylece öğrenciler saat endişesi olmadan çalışabilmektedirler.
M.Gorky Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi’nde şu alanlarda uzman doktor yetiştirmekteyiz:
GENEL TIP;
– ECZACILIK;

– DİŞÇİLİK;
– HEMŞİRELİK;

– YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ

(staj, uzmanlaşma, klinik çalışması, farklı uzmanlık alanlarında yüksek lisans
Eğitim dili İngilizce, Rusça ve Ukraynacadır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!