Hakkımızda

Bayanlar ve Baylar,

Tıp bölümünü meslek olarak seçtiğiniz için hepinizi tebrikediyorum. Bu meslek, çok dikkatli ve samimi olmanızı gerektiren bir meslektir. Hastalar hayatlarını sizlerin ellerine bırakır, bu yüzden size güvenir. Bu meslekle gurur duyun, çünkü sizler kutsal bir iş yapıyorsunuz.
Sevgili Arkadaşlar, değişim için hazırlıklı olun. Bu mesleğin zorluklarına hazır olun. Şundan eminim ki, biraz özen göstererek erdem, zekâ, bilgi, olgunluk ve profesyonellikle Hipokrat’ın tavsiye ettiği, kendi yaşadığı ve bizlerden uygulamamızı istediği şekilde bir doktorluk hayatınız olacaktır.
Hepiniz saygın üniversitemize hoş geldiniz, her şeyin gönlünüzce olmasını diliyorum.
Profesör Valeriy N. Kazakov

M.Gorky Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi:

(DNMU, eski Sovyetler Birliği’nin tıp eğitimi veren en büyük üniversitelerinden biriydi. 1930 yılında M.Gorky Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi olarak kurulmuş olup, 1994 yılında Üniversite statüsünü kazanmış ve 2008 yılında ise Ulusal Tıp Üniversitesine yükseltilmiştir.
DNMU kurulduğundan bu yana, 78 yılda, Üniversite’den Ukrayna, Rusya, diğer eski-Sovyet Cumhuriyetleri ile Asya, Afrika, Avrupa ve Amerika’nın 89 ülkesinden gelen 400 binden fazla yüksek nitelikli doktorlar, tanınmış bilim insanları, araştırmacılar, sağlık hizmeti organizatörleri mezun olmuştur. Yüksek eğitim standartlarına sahip olduğundan M.Gorky Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi Dünya Sağlık Örgütü tarafından tanınmakta ve Dünya Tıp Üniversiteleri arasında sayılmaktadır.

Yüksek nitelikte uzman yetiştirme ve düşük eğitim ücretleri sayesinde DNMU, yabancılar tarafından en çok ilgi gören Ukrayna Tıp Üniversite’lerinden biridir. Üniversite’de şu anda, Ukrayna, Rusya, Gürcistan, Ermenistan, Amerika, Almanya, Polonya, Yunanistan, İsrail, Türkiye, Hindistan, Çin, Malezya, Morityus, Pakistan, Gana, Nijerya, Kamerun, Peru, Filistin, İran, Irak, Kuveyt, Ürdün, Suriye, Tunus, Lübnan ve diğer ülkelerden gelen 4,200’den fazlaöğrenci eğitim görmektedir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!