Donetsk Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesi

Dünyanın her yerinde geçerli olan mavi diploma sahibi olmak Donetsk Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olduğunuzda gerçekleştireceğiniz hayaliniz olacaktır.

Donetsk Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesi

Avrupa’nın en büyük üniversitesi olarak bilinen Donetsk Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesi ile de ülkenin, kıtadaki en iyi temsillerinden biridir. Çağdaş ve bilimsel eğitimler verilen okul 1994 yılında Donetsk Tıp Fakültesi Adını almıştır ve kuruluşu 1930yılına dayanmaktadır. Kısaca NMU olarak da bilinen üniversite Dünya Sağlık Örgütü tarafından da tanınmıştır ve Ukrayna’nın ilk tıp üniversitesi olduğu bu sayede kabul görmüştür. 1991 yılından itibaren üniversitede İngilizce eğitimler verilmeye başlanmıştır. Pek çok ülke ile anlaşmaları olan okul bugün yaklaşık olarak 160 yükseköğrenim kurumu ile ilişki içindedir. Tüm dünyadan yoğun bir öğrenim talebi alan okula Türk öğrenciler de yoğun ilgi göstermektedir. Abd, Kanada ve Arap ülkelerinden de gelen çok ayıda öğrenci bulunmaktadır.

Türk öğrenciler veya yabancı öğrenciler Donetsk Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olmak istediklerinde hazırlık sınıfına kayıt yaptırırlar. Toplam 8 fakülte ile eğitim vermeyi sürdüren okulda uzman eğitimlerinin yanı sıra, genç uzman ve master eğitim sistemleri de bulunmaktadır. Tıp haricinde, Diş Hekimliği bölümü, Pediatri ve Halk Sağlığı, Eczacılık gibi alanlarda da nitelikli uzmanlar ve hekimler yetiştiren okulda modüler kredili bir eğitim sistemi kullanılmaktadır. Tüm eğitim hayallerini gerçekleştirebileceğiniz okula başvurmak için ülkemizde herhangi bir sınava girip yüksek puan almanı gerekmemektedir.

Tıp Fakültesi

Donetsk Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesi eğitimi Bologna Anlaşması uyarınca verilmektedir. Mezunlara verilen diploma Avrupa standartlarındadır ve bu diplomanın ülkemizde de YÖK denkliği bulunmaktadır. Üniversiteden mezun olan Türk öğrencileri Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde uzman diplomaları ile iş bulabilirken, aynı şekilde ülkemizde de iyi koşullarda çalışma şans yakalamaktadırlar.

Donetsk Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesi alanı içinde çok geniş bir kütüphane de bulunmaktadır. Esnek saatler uygulanan kütüphanede gençler istedikleri bilgiye anında ulaşabilmekte ve istedikleri saate kadar burada kalıp çalışabilmektedirler. Nitelikli, alanında uzmanlaşmış akademik kadroya sahip olan fakültede toplam 26 uzman üssü bulunmaktadır. Pek çok tıbbi buluş yapılan okulda 28 adet donanımlı klinik de hizmet vermektedir.

Donetsk Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesi her öğrencisi ile yakından ilgilenen bir eğitim kurumudur. Gençlerin daha iyi bir eğitim almaları için kampüste 37 bilgisayar sınıfı kurulmuştur. Okuma salonları bulunan kütüphaneleri, spor salonları ve stadyum dışında, yaz kampına kalan öğrenciler için hem sağlık merkezi vardır, hem de konaklama sorununu ortanda kaldırmak adına 9 adet pansiyon bulunur. Toplamda kampus içinde 13 çalışma binası da gençlerin hizmetine sunulmuştur. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmasıyla görüşerek sizler de profesyonel yardım alabilir ve hemen Tıp Fakültesi için kayıt başvurusu yapabilirsiniz.

#ukraynadatıpfakültesi #ukraynadatıp #ukraynadatıpeğitimi #ukraynatıp #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite #donetsktıpüniversitesi #ukraynadonetsk #donetsk #tıpfakültesi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!