Donetsk Tıp Üniversitesi Hemşirelik

Donetsk tıp üniversitesi hemşirelik lisans alanın uluslararası akreditasyon ile eğitim görmek ve mavi diploma sahibi olmak artık kolay.

Donetsk Tıp Üniversitesi Hemşirelik

Yüksek nitellikli eğitim kadrosu ve geniş akademik personeli ile Türk öğrencilerin en çok başvuruda bulunduğu Donetsk Tıp Üniversitesi Hemşirelik alanında eğitim almak isteyenlere sınavsız başvuru hakkı tanıyor. Avrupa’nın en büyük ve saygın üniversitelerinden biri olan Donetsk Tıp Üniversitesi kurulduğu 1930 yılından itibaren pek çok tıbbi buluşa da imza atmıştır. Ülkenin en iyi üniversitesinde okumak için lise veya dengi okullardan mezun olmak ve diploma almak yeterli oluyor. Ayrıca gençlerin 25 yaşını doldurmamış olmaları da aranan diğer özelliklerden biridir. Tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık raporu ile başvuru yapılabilen okulun eğitim ücretleri de son derece düşük olduğu için hem öğrenciler, hem de aileleri rahat etmektedir.

Dünya Sağlık Örgütü WHO tarafından da kabul gören Donetsk Tıp Üniversitesi Hemşirelik bölümü dışında 7 fakülteye daha sahiptir. ABD, Avrupa ve Kanada gibi pek çok ülke ile işbirliği halinde olan üniversite toplamda 160’ın üzerindeki üniversite ile yakın temas içindedir. Okula kabul edilen öğrencilere hazırlık sınıfları okutulmaktadır. Eğitim dili Ukraynaca, Rusça ve İngilizce olduğundan gençler bu üç dil içinden herhangi birini seçmekte özgürdür. Hemşirelik bölümüyle birlikte, Tıp, Eczacılık, Pediatri ve Halk Sağlığı gibi çok talep gören bölümlere de sahiptir. Gençlerimiz bütün bölümlere aynı şartlar altında başvuruda bulunabilmektedir.

Eurostar Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı

Başvuru ve kayıt işlemleri için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşen gençler hem okul, hem de eğitim sistemi hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirler. Teorik ve pratik eğitim veren Donetsk Tıp Üniversitesi Hemşirelik bölümünde uzman, genç uzman ve master programları verilmektedir. Mezuniyet sonrası verilen diplomalar ise YÖK tarafından tanınabilir bir denkliğe sahip olduğu için ülkemizde iş bulmak sorun teşkil etmemektedir. Ayrıca Bologna Eğitim Sistemi’ne göre sürdürülen müfredat sayesinde gençler Avrupa’da da kolayca iş bulabilmektedirler. Kredili sisteme sahip olan eğitimler için 37 adet bilgisayar sınıfı da bulunmaktadır. İstenilen saate kadar çalışılabilecek geniş bir kütüphaneye sahip olan Donetsk Tıp Üniversitesi’nde 13 çalışma binası vardır. Yaz kampı da bulunan okulda gençler 9 adet pansiyonda konaklayabilir ve spor, sağlık komplekslerinden de faydalanabilirler.

Donetsk Tıp Üniversitesi Hemşirelik bölümü için her türlü donanıma sahiptir ve gençlerin en iyi eğitimleri alması adına her türlü teknolojik donanımı da sunmaktadır. 26 uzman üssü olan okuldan mezun olan gençler hem ülkemizde, hem de Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde hemşire olarak iş bulabilmektedir. Geleceğe daha güven içinde bakabilmek, kariyerinizi en üst seviyede başlatabilmek için siz de Eurostar Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı merkez ofisleriyle görüşerek hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.

#ukraynadatıpfakültesi #ukraynadatıp #ukraynadatıpeğitimi #ukraynatıp #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite #donetsktıpüniversitesi #ukraynadonetsk #donetsk #hemşirelikbölümü #ukraynadahemşirelik

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!