Donetsk Tıp Üniversitesi Eczacılık

Eczacılık alanında küresel düzeyde rakiplerinizin önüne geçmek için Donetsk Tıp üniversitesi eczacılık fakültesini tercih edebilirsiniz.

Donetsk Tıp Üniversitesi Eczacılık

Ukrayna’da bulunan Donetsk Tıp Üniversitesi Eczacılık bölümüyle de Avrupa’nın en gözde eğitim kurumları arasında yer almaktadır. Gelişmiş bir ülke olan Ukrayna eğitimine de çok önem veren bir ülkedir. Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın sayısız ülkesinden yoğun öğrenim talebi almaktadır. Üniversitede Bologna Eğitim sistemi kabul görmekte ve tüm müfredat bu sisteme uygun şekilde ilerlemektedir. Ülkenin en önemli tıp üniversitesidir ve aynı zamanda ECTS yani Avrupa Kredi Transfer Sistemi bulunmaktadır. Öğrenciler bu sistem sayesinde bir üst sınıfa geçebilmekte ve eğitimlerinde daha önce aldıkları ortak derslerden de muaf tutulmaktadırlar. Öğrencilere verilen diplomalar yurt dışında, özellikle Avrupa’da kabul görmekte olup, aynı zamanda Türk öğrencilerimize bir denklik belgesi de verilmektedir. Bu sayede her öğrencimiz Avrupa’da aldıkları eğitime uygun yüksek bir kariyer yapabilirken, aynı şansı ülkemizde de ele geçirmekte, daha iyi bir mesleki hayata sahip olmaktadırlar.

Eczacılık eğitimi almak isteyen gençlerimiz artık gecelerini gündüzlerini üniversite seçme sınavlarına hazırlanarak geçirmek zorunda değiller. Sınavsız ve taban puan gibi bir uygulama olmadan da Donetsk Tıp Üniversitesi Eczacılık bölümünde okuyabilirler. Mezun olunduğunda çok daha kolay iş bulma imkanına sahip olan öğrencilerimiz doğrudan üniversiteye başvuruda bulunabilirler. Ülkemizde geçerli olan bir denklik belgesi verilen okula girmek ve öğrenci olmak için ülkemizdeki en yetkili firma olan Eurostar Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşmek gerekmektedir. Sayısız öğrencinin yurt dışında öğrenim görmesini sağlayan ve gençlerin tüm eğitim hayallerine bu sayede kavuşabiliyorlar.

Ukrayna’da Eczacılık Eğitimi

Eğitimini Donetsk Tıp Üniversitesi Eczacılık bölümünde sürdürmek isteyen gençlerin 25 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda başvuruda bulunmak için lise veya dengi bir okuldan mezun olma şartı aranmaktadır. Mezuniyet diploması olan her genç başvuru esnasında sağlık raporunu da yanında bulundurmalıdır. Özellikle AIDS gibi hastalıkların söz konusu olmaması gerekmektedir. Bu belgeyi Sağlık Bakanlığı’na bağlı resmi hastane veya sağlık ocaklarından almak mümkündür.

Eğitim dili Rusça, İngilizce ve Ukraynaca olan kurum sunduğu bu 3 dildeki eğitimler sayesinde nitellikli Eczacılar yetiştirmektedir. Öğrenciler bu üç dilden birini tercih edebilirler ve herhangi bir sınava girmeden doğruca Eurostar Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerine giderek kayıt işlemlerini başlatabilirler. Belirtilen evrakları eksiksiz şekilde tamamlayan öğrenciler YGS benzeri sınavlara girmeden doğruca eğitim hayatlarını başlatabilirler. 8 fakülteye sahip olan ve Avrupa’nın en büyük üniversitesi olarak tanınan Donetsk Tıp Üniversitesi Eczacılık bölümünde öğrenci olarak sizler de geleceğinizi çok daha sağlıklı şekle başlatabilir, Avrupa’da veya ülkemizde kariyerinizi başlatabilirsiniz.

#ukraynadatıpfakültesi #ukraynadatıp #ukraynadatıpeğitimi #ukraynatıp #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite #donetsktıpüniversitesi #ukraynadonetsk #donetsk #ukraynadaeczacılıkfakültesi #ukraynadaeczacılık #ukraynadaeczacılıkeğitimi #ukraynaeczacılık #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!